
To se tak někdy přihodí. Jedete někam a stane podaří se vám něco, co s tím nesouvisí. Já vím, zní to jako nepovedená scénka ze scénky s Felixem Holzmannem, ale čtěte dál.
Botanická zahrada v Bečově nad Teplou je pěkné a zajímavé místo, které stojí za to navštívit. Doporučuji! Jezdím tam každý rok.
Kromě spousty rostlin a perfektních informačních panelů tam mají také výborné občerstvení a malé jezírko. A oboje sehrálo o víkendu svou roli.
Jasně, trochu moc se rozepisuji, takže jdeme na věc.
Byl jsem si zaplavat v jezírku a cestou okolo občerstvení jsem narazil na pár lidí (jakože dva) a také na pár jejich psů. Ještě nikdy jsem toto plemeno neviděl naživo. Dokonce jsem se musel zeptat, o jakou psí rasu se jedná. A byla to opravdová vzácnost.
Tak jsem udělal pár rychlých fotek, nejsou nijak extra dobré, ale jako ilustrace to zatím musí stačit.
Podencové byli větší, než jsem čekal. Zcela vyrovnaní a klidní, až lhostejní. Prostě jsem je vůbec nezajímal, proč také. Vyzařovala z nich hrdost.
Rád bych o nich napsal mnohem více, ale potřeboval bych navštívit nějakou chovatelskou stanici a pobavit se se zkušenými majiteli. Pokud se kanárským podencům věnujete, dejte vědět, rád za vámi přijdeu.












